Brazilia - Serie A U20 05/29 18:30 9 [11] Goias U20 v Ceara U20 [8] W 0-2
Brazilia - Serie A U20 05/22 18:00 8 [5] Ceara U20 v Cruzeiro U20 [9] L 0-1
Brazilia - Serie A U20 05/16 19:30 7 [15] Botafogo U20 v Ceara U20 [7] W 1-2
Brazilia - Serie A U20 05/08 18:00 6 [3] Bahia U20 v Ceara U20 [11] W 1-2
Brazilia - Serie A U20 05/01 18:00 5 [15] Ceara U20 v Sao Paulo U20 [19] W 4-3
Brazilia - Serie A U20 04/24 18:00 4 [18] Ceara U20 v Corinthians U20 [13] W 2-0
Brazilia - Serie A U20 04/17 18:00 3 [13] Bragantino U20 v Ceara U20 [19] D 0-0
Brazilia - Serie A U20 04/10 18:00 2 [4] Santos U20 v Ceara U20 [15] L 5-2
Brazilia - Serie A U20 04/03 18:00 1 Ceara U20 v Palmeiras U20 L 2-3
Brazilia - Sao Paulo - Cupa de Tineret 01/13 00:30 6 [1] Ceara U20 v Sao Paulo U20 [2] L 3-5
Brazilia - Sao Paulo - Cupa de Tineret 01/08 21:00 3 EC Lemense U20 v Ceara U20 W 0-3
Brazilia - Sao Paulo - Cupa de Tineret 01/05 20:00 2 [1] SE Gama U20 v Ceara U20 [2] W 2-4
Brazilia - Sao Paulo - Cupa de Tineret 01/02 20:00 1 Ceara U20 v Rondoniense SC U20 W 1-0
Brazil - Liga U20 05/10 18:00 1 Ceara U20 v Guarany de Sobral U20 W 2-0
Echipa de fotbal Ceará U20 din Brazilia este o echipă de tineret a clubului Ceará Sporting Club. Echipa concurează în Campionatul Brazilian de Tineret, care este cel mai important campionat de fotbal pentru tineri din Brazilia. Echipa este antrenată de fostul jucător internațional brazilian, Fernando Marchiori.

În sezonul 2023, Ceará U20 a avut un parcurs bun în Campionatul Brazilian de Tineret, terminând pe locul 5 în faza grupelor. Echipa a câștigat 6 meciuri, a remizat 3 și a pierdut 4. În sferturile de finală, Ceará U20 a fost eliminată de Flamengo, care a câștigat în cele din urmă campionatul.

Unii dintre cei mai buni jucători ai echipei Ceará U20 sunt atacantul David, mijlocașul Joao Victor și fundașul Luiz Otávio. Acești jucători sunt considerați promițători și au potențialul de a deveni jucători ai echipei naționale braziliene în viitor.

Echipa Ceará U20 este o echipă talentată și plină de potențial. Echipa este condusă de un antrenor cu experiență și are o serie de jucători talentați. Echipa are un viitor promițător și va fi cu siguranță una de urmărit în anii următori.