11/03 09:00 28 [383] Marina B Ribera v Andreea Amalia Rosca [230] 6-2,2-6,3-6
11/02 10:50 27 [469] Yvonne Cavalle-Reimers v Marina B Ribera [383] 2-6,0-6
11/02 10:40 27 [262] Olga Saez Larra v Jade Suvrijn [494] 6-4,6-3
11/02 09:00 27 [326] Andrea Gamiz v Andreea Amalia Rosca [230] 3-6,2-6
11/02 09:00 27 Rebeka Masarova v Cristina Bucsa 6-4,6-4
11/01 12:00 26 [253] Anna Bondar v Andrea Gamiz [326] 6-1,6-7,4-6
11/01 12:00 26 [383] Marina B Ribera v Miriam B Bulgaru [424] 6-2,2-6,6-3
11/01 11:20 26 [431] Andrea Lazaro Garcia v Andreea Amalia Rosca [230] 2-6,3-6
11/01 09:00 26 [136] Anastasiya Komardina v Cristina Bucsa [343] 2-6,4-6
11/01 09:00 26 Rebeka Masarova v Estrella Cabeza Candela 6-2,3-6,6-2
11/01 09:00 26 Ane M D Olmo v Jade Suvrijn 6-2,2-6,2-6
11/01 09:00 26 [262] Olga Saez Larra v Guiomar MZD Reales [352] 4-6,6-2,7-5
11/01 09:00 26 [469] Yvonne Cavalle-Reimers v Irene Burillo Escorihuela [407] 6-2,6-2
10/30 12:00 25 [494] Jade Suvrijn v Eva Guerrero Alvarez [330] 6-4,6-0
10/30 11:50 25 [407] Irene Burillo Escorihuela v Panna Udvardy [444] 3-6,7-6,6-2
10/30 11:20 25 [284] Valeriya Strakhova v Yvonne Cavalle-Reimers [469] 0-6,6-2,4-6
10/30 09:30 25 Anna Bondar v Maria G Carrasco 7-5,6-2
10/30 09:30 25 [424] Miriam B Bulgaru v Ylena In-Albon [240] 4-6,6-3,6-1
10/30 09:30 25 [383] Marina B Ribera v Despina Papamichail [475] 6-4,7-5
10/30 09:30 25 [362] Carolina M R Alves v Cristina Bucsa [343] 4-6,3-6
10/30 09:30 25 [442] Nicoleta-Catalina Dascalu v Estrella Cabeza Candela [346] Retired
**Turneu de tenis ITF Femei Sant Cugat**

Turneul de tenis ITF Femei Sant Cugat este un eveniment profesionist de tenis care are loc anual la Club de Tenis Sant Cugat del Vallès din Sant Cugat del Vallès, Spania. Turneul face parte din Turneul Mondial de Tenis Feminin, o serie de turnee internaționale de tenis organizate de Federația Internațională de Tenis (ITF).

Turneul de la Sant Cugat a fost înființat în 2003 și are o categorie de premii de 60.000 de dolari. Se dispută pe terenuri cu suprafață dură și atrage o gamă largă de jucătoare profesioniste, inclusiv jucătoare din top 100 WTA.

Singurul român care a câștigat turneul a fost Sorana Cîrstea, în 2014. Ea a învins-o în finală pe Maria Teresa Torro Flor cu scorul de 6-1, 6-2.

Turneul de tenis ITF Femei Sant Cugat oferă o platformă pentru jucătoarele profesionale de tenis să concureze la cel mai înalt nivel și să câștige puncte în clasamentul WTA. De asemenea, oferă oportunități pentru jucătoarele tinere și în ascensiune de a-și demonstra talentul și de a câștiga experiență la nivel internațional.