Croatian International - Dublu Feminin

Turneu internațional de badminton din Croația – Dublu feminin

Felicitări câștigătoarelor turneului internațional de badminton din Croația la dublu feminin!

Turneul a fost organizat de Federația Croată de Badminton și s-a desfășurat în orașul Zagreb, Croația. La turneu au participat jucătoare din întreaga lume, iar nivelul de joc a fost foarte ridicat.

Câștigătoarele turneului au fost perechea croată de jucătoare Nika Koncut și Lea Cizelj. Ele au învins în finală perechea daneză de jucătoare Mai Surrow și Isabella Nielsen cu scorul de 21-18, 21-19.

Aceasta este o mare realizare pentru Koncut și Cizelj, care sunt considerate unele dintre cele mai talentate jucătoare de badminton din Croația. Ele au reprezentat țara lor la numeroase turnee internaționale și au câștigat mai multe medalii.

Federația Croată de Badminton felicită câștigătoarele și le urează mult succes în viitoarele competiții.